O Nas

Dziwnie to zabrzmi, ale obecność kota brytyjskiego w Naszym Domu zawdzięczamy kotu perskiemu. Tak, tak… Na początku spodobał się, raczej spodobała się mojej córce Kamili Koteczka perska Wikunia, ale radość nie trwała długo, koteczka zginęła tragicznie. Długo Kamila ubolewała nad stratą swojej najlepszej przyjaciółki, kiedy zobaczyliśmy kotka brytyjskiego przepadliśmy z kretesem. Urzekły nas jego piękne, okrągłe, pomarańczowe oczy i wygląd przypominający pluszową zabawkę. Na Wystawie w Pruszkowie długo namawialiśmy Panią Beatę Cichy z Hodowli BARBI PLUSZAK, aby sprzedała nam koteczkę FIONKĘ i tak przygody ciąg dalszy, tym razem z kotami brytyjskimi. Dziękujemy P. Beacie za Fionkę! Fionka nie jest jedyną brytyjską kotką w Naszym Domu.

Należymy do Klubu Kota X-Treme, który działa pod patronatem TICA, ale członkostwo indywidualne w Klubie jest niezależne od członkostwa indywidualnego w TICA.

Przydomek Hodowlany AKNOIFBRI*PL zarejestrowany jest w TICA:

The International Cat Association, czyli TICA, to międzynarodowa organizacja felinologiczna z siedzibą w Stanach Zjednoczonych. Została założona 22 czerwca 1979 roku przez Georgię Morgan i grupę kocich entuzjastów, którym marzyła się organizacja postępowa, elastyczna i nowoczesna.

Dzisiaj jest to organizacja skupiająca największą na świecie liczbę hodowców i kotów rodowodowych oraz domowych. Każdy hodowca jest indywidualnym członkiem TICA z prawem głosu w sprawach istotnych dla działania TICA.

TICA rozpoznaje 81 ras, w tym 71 ma status championship (rasy w pełni uznane, zdobywające tytuły na wystawach), 6 advanced new breed (rasy w zaawansowanym etapie procesu uznawania), 4 preliminary new breed (rasy w początkowym etapie procesu uznawania). Pełną listę ras można zobaczyć tutaj.

No i oczywiście kochane przez nas wszystkich koty domowe, które w TICA na wystawach zdobywają tytuły na podobnych zasadach, jak koty rodowodowe!

TICA jest obecna we wszystkich zakątkach świata. Podzielona jest na 13 regionów, na czele których stoją Dyrektorzy Regionalni. Nasz region to Europa Północna (Europe North, w skrócie EN). Stronę naszego regionu można zobaczyć tutaj.

Przydomek hodowlany Aknoifgolden*PL zarejestrowany jest w międzynarodowej organizacji zrzeszającej hodowców wszystkich ras – FIFe (Federation Internationale Feline).

Popieramy akcję hodowców RASOWY=RODOWODOWY


by